تبليغات X
مدل مانتو
دانلود سریال هیولا
تاريخ : 13 دی 1396 | 15:42 | نویسنده : adorama | بازدید : 755

” چه روش هایی را می توان به عمل تبدیل کنیم تا افزایش ترافیک وب سایت را­ شاهد باشیم؟” این سوال یکی از پرسش های رایج وب مسترانی است که با وردپرس در حال کار می باشند. و در واقع یکی از مهم ترین آرزو های وب مستران افزایش ترافیک وب سایت خود می باشد. در این مقاله روش هایی برای افزایش ترافیک وب سایت های وردپرسی یاد خواهیم داد.

با ما همراه باشید…

افزایش ترافیک وب سایت

افزایش ترافیک وب سایت یکی از مهمترین مسایلی است که وب مستران بر روی آن وقت و انرژی بسیاری خرج می کنند. البته این تلاش ها بی جا نیستند، چون که با انجام این امر مهم، می توانید به بسیاری از اهداف کسب و کار خود برسید. حالا چگونه می توانیم ترافیک وب سایت خود را بالا ببریم؟ در سیستم وردپرس با رعایت یکسری نکات کاملا عملی به حدی از موفقیت رسید. مقاله ی ما را دنبال کنید تا به این روش پی ببرید.

ایجاد لیست های­ ایمیل متنوع

افزایش ترافیک وب سایت

در حدود ۷۵ درصد از کاربر هایی که برای اولین بار وب سایت شما را بازدید می کنند. دیگر به وب سایت باز نخواهند گشت. شما باید در اولین بار مراجعه کاربر، با استفاده از روش های خاص ایمیل آنها را به امانت بگیرید تا همزمان با گسترش وب سایت خودآ انها را در روند موفقیت خود سهیم کنید.

نصب و راه اندازی افزونه Yoas SEO

افزایش ترافیک وب سایت

چنانچه افزونه ی کاربردی­yoast seo را بر روی وب سایت وردپرسی خود نصب نکرده اید، حتما همین الان این افزونه را بر روی وب سایت خود نصب کنید. در واقه این افزونه یکی از مهم ترین ابزار های بهینه سازی­ وب سایت وردپرسی شما می باشد. این افزونه علاوه بر این که شما را در ساختن متا تگ های وب سایت یاری می کند بلکه برای شما یک نقشه ی xml­ می سازد تا در موتور های جستجو بهتر دیده شوید.

بهینه سازی پست ها وب سایت

افزایش ترافیک وب سایت

بهینه سازی پست های وب سایت خود را جدی بگیرید ولی برای اینکه بتوانید این مهم را انجام دهید باید زیر نظر افزونه ی yoast seo­ کار خود را به پیش برده باشید. این افزونه ی واقعا کاربردی به پست های شما امتیاز می دهد و یکسری نکات را برای افزایش ترافیک وب سایت و بهتر دیده شدن به شما گوشزد می کند که با رعایت این نکات حتما جایگاه بهتری از موتور های جستجو دریافت خواهید کرد.

به کار گیری همیشه لینک های داخلی

افزایش ترافیک وب سایت

حتما دیده اید که وب سایت ها بزرگ و محبوب به پست های قبلی خود لینک می دهند. ولی چرا این عمل مهم بوده و برای هر وب سایتی لازم الاجرا می باشد؟ در واقع لینک های داخلی استفاده شده در یک مقاله به موتور های جستجو برای ایندکس بیشتر پست ها کمک می کند و اعلام می دارد این مقاله با سایر مقالات موجود در وب سایت هماهنگ و در ارتباط می باشد. پس لازم است همیشه در مقالات جدید خود به سایر مقالات پیشین لینک داده و به ترافیک بیشتر وب سایت خود کمک کنید.

به کار گیری ابزار های مختلف سئو

افزایش ترافیک وب سایت

ابزرا های مختلفی برای افزایش ترافیک وب سایت های وردپرسی وجود دارد.این ابزار ها کمک شایانی به اوج گیری وب سایت ایفا می کنند. برای مثال می توانید از ابزار Google Keyword­ Planer برای بافتن کلمات کلیدی مهم وب سایت خود استفاده کنید. با این روش کلمات کلیدی را یافته و بر اساس همی نکلمات کلیدی برای وب سایت خود محتوا تولید می کنید.

به کار گیری روش ریچ اسنیپت در وردپرس

افزایش ترافیک وب سایت

در واقع ریچ اسنیپت ها یکسری اطلاعات فوق العاده ای را به محتوا های شما می افزایند که باعث می شود، پست های وب سایت شما در موتور های جستجو بسیار کاربر پسند شده و در نتیجه افزایش ترافیک وب سایت را شاهد باشید.

آسان سازی اشتراک گذاری محتوا توسط کاربر

افزایش ترافیک وب سایت

اشتراک گذاری محتوا ها در رسانه های اجتماعی می تواند یک منبع نامحدود برای افزایش ترافیک وب سایت شما باشد. این ویژگی سبب شده تا اکثر وب سایت های محبوب علاوه بر اینکه در شبکه های اجتماعی صفحه ی رسمی دارند، بلکه با بروز رسانی های مدوام سعی بر افزایش ترافیک وب سایت دارند. هم باید خودتان محتوای خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید و هم بستری فراهم سازید تا کاربران محتوا های وب سایت شما را نشر دهند. افزونه های مختلفی برای تولید این بستر وجود دارد ولی باید به یاد داشته باشد که این افزونه های احتمالا سرعت وب سایت شما را کاهش می دهند.

در این راستا می توانید از افزونه ی­Floating Social Bar­برای نشر محتوا های خود توسط کاربران، استفاده کنید این افزونه یک نوار شبک های اجتماعی را برای وب­ سایت شما فراهم می کند تا کاربران محتوا های شما را نشر دهند.

استفاده از رسانه های اجتماعی

افزایش ترافیک وب سایت

استفاده از شبکه های اجتماعی سبب می شود تا با کاربران خود به راحتی و بدون هیچ واسطه ای در ارتباط باشید. در واقع با این ترفند می توانید هم به سوالات و مشگلات کاربر ها رسیدگی کنید و هم نیاز های مشتری را شناخته و با پاسخگویی آنها، برایافزایش ترافیک وب سایت خود کمک بزرگی کرده باشید.

اتوماتیک سازی اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

افزایش ترافیک وب سایت

برای نشر محتوا در شبکه های اجتماعی قطعا باید وقت زیادی اختصاص دهید. ولی می توانید با استفاده از دو روش­BufferApp­و­IFTTT­ در زمان صرفه جویی کرده و زود تر به اهداف خود برسید.

­

با استفاده از نظرات می توانید اشتیاق کاربران را افزایش دهید.

افزایش ترافیک وب سایت

گفتگو ها یکی از ارکان هر محتوایی می باشد. با استفاده از بخش نظرات در وب سایت در واقع کانال ارتباطی با کاربران، راه اندازی کرده اید. باید توجه داشته باشید که همه ی نظرات را جواب بدهید تا سایر کاربر ها بدانند شما به نظرات آنها ارزش قائلید. با این روش شور اشتیاق کاربران را برای استفاده از محصولات و خدمات دوچندان می کنید.

افزایش ماندگاری کاربران در وب سایت خود

افزایش ترافیک وب سایت

چنانچه بازدیدکنندگان وب سایت شما تجره ی سیرینی از بازدید وب سایت شما داشته باشند، قطعا برای بار چنذ ام هم وب سایت شما را بازدید خواهند کرد و این امر موجب خواهد شد میزان ماندگاری کاربران در وب سایت شما افزایش یافته و در نظر موتور های جستجو پیشرفت قابل ملاحظه ای را داشته باشید. یکی از روش های ایجاد تجربه شیرین، پاسحگوییبه نظرات کاربران می باشد. ولی روش هایی مانند ایحاد پرسش نامه، ویدئو ها، گالری می توانند میزان ماندگاری را افزایش دهند.

استفاده از تصاویر متناسب با محتوا

افزایش ترافیک وب سایت

تصاویر از متون بسیار سرگرم کننده تر هستند، استفاده از تصاویر با کیفیت در سایت نه تنها جلوه مناسبی به سایت شما اضافه میکند، بلکه کمک میکند کاربران وقت بیشتری را در سایت شما صرف کنند. میتوانید از سایت هایی که تصاویر با کیفیت ارائه میکنند تصاویر مورد نظر خود را تهیه کنید و از آنها در سایت خود استفاده کنید. سایت هایی مانند­stock.xchng­و­Unsplash­میتوانند بسیار مفید باشند.

­

استفاده از ویدئو ها برای محتوا

افزایش ترافیک وب سایت

همان طور که اطلاع دارید، آپارات یکی از وب سایت های محبوب کاربران می باشد. دلیل این امر تاثیر گذاری بیشتر ویدئو بر روی کاربران می باشد. یک ویدئو می تواند بسیار بیبشتر از صد ها پست ها تاثیر گذاری داشته باشد. ما توصیه می کنیم در کنار هر محتوایی که برای کاربر ارائه می دهید، یک ویدئو نیز قرار دهید تا کاربر هایی که حوصله ی خواندن ندارند از این ویدئو ها استفاده کرده و وب سایت شما را ارتقا دهند.

افزایش سرعت­ لودینگ وب سایت

افزایش ترافیک وب سایت

هیچ کاربری بیش از ۵ ثانیه وقت خود را برای بارگذاری وب سایت هدر نمی دهد. اگر وب سایت شما زمان بیشتر از ۵ ثانیه برای لودینگ دارد، حتما به فکر افزایش سرعت وب سایت خود باشید. در کنار این مورد توجه کنید که موتور های جستجو نیز برای وب سایت ها با سرعت ارزش بیشتری قائل هستند و رتبه های بهتری به همچین سایت هایی اعطا می کنند. در وب سایت های وردپرسی معمولا استفاده از افزونه ی متعدد و همچنین آپلود تصاویر حجیم، وب سایت شما را کند می کند. با این وجود همیشه می توانید با استفاده از ابزار­Google Page Speed­ سرعت وب سایت خود را کنترل کنید.

همچنین با استفاده از افزونه های کش سازی مانند­W3 Total Cache­و ­WP Super Cache سرعت وب سایت وردپرسی خود را بالا برده و کاربر ها را از سرعت وب سایت خود شگفت زده کنید.

افزودن پروتکل SSL به وب سایت

افزایش ترافیک وب سایت

بسیاری از سایت ها از SSL استفاده میکنند، مخصوصا از وقتی که گوگل به سایت های دارای این لایه امنیتی امتیاز بیشتری قائل شد. استفاده از این لایه امنیتی یک تحول بزرگ در سایت شما ایجاد خواهد کرد زیرا آدرس سایت شما را از http به https تغییر خواهد داد. دو راه برای دریافت آن وجود دارد؛ شما میتوانید آن را خریداری کنید و یا یک تاییدیه SSL رایگان دریافت کنید.

در حال حاضر سایت های زیادی از پروتکل SSl­ برای امن نشان دادن وب سایت خود استفاده می کنند. از زمانی که استفاده­ ویژگی­برای گوگل نیز اهمیت پیدا کرده، خیلی بیشتر شده است. در واقع گوگل به سایت های امن بیشتر توجه می کند. پس با بکارگیری این پروتکل در وب سایت خود، نظر گوگل را به وب سایت خود جلب کنید.

افزودن­Add Google Analytics

افزایش ترافیک وب سایت

صاحبان وبسایت ها نیاز دارند تا بدانند که کاربران چگونه سایت آنها را مشاهده میکنند. این اطلاعات به شما کمک میکنند تا بدانید که چه محتوایی را کاربرانتان بیشتر دوست دارند و از چه محتوایی در دفعات بعد باید استفاده نمایید. با استفاده از نصب Google Analytics میتوانید این اطلاعات را به صورت رایگان بدست آورید.

به کارگیری تست A/B

افزایش ترافیک وب سایت

پسند کاربر از UI وب سایت شما بسیار اهمیت دارد چونکه کاربر ها از یکسری وب سایت های جذاب بسیار بازدید می کنند. شما برای اینکه بفهمید کاربر از چه نوع از وب سایت شما بیشتر خوشش می آید، میتوانید دو نوع از وب سایت خود را راه اندازی کرده و تست A/B­ را اجرا کنید.

ایجاد محتوای کاربردی

افزایش ترافیک وب سایت

از مهمترین عوامل افزایش ترافیک وب سایت می توانیم به تولید محتوای منحصر به فرد اشاره کنیم. تولید محتوای منحصر به فرد سبب می شود، کاربر های به وب سایت شما ارزش قائل شده و شما را در افزایش ترافیک کمک شایانی می کنند.

در مورد­تاثیر محتوای تکراری در سئو­مقاله خوبی در سایت­لینکدون­موجود است که به شما خواندن این مقاله را توصیه میکنیم.

امیدواریم با استفاده از این نکات کاربردی ، به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک کرده باشیم.

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
نظر بصورت خصوصی ارسال شود